Lista aktualności Lista aktualności

Akcja "Listy dla Ziemi"

300 000 młodych ludzi ma napisać w tym roku listy do dorosłych w sprawie czystego powietrza.

Listy dla Ziemi 2014 (14–30 kwietnia) będą o… powietrzu. Dla prawidłowego rozwoju, dobrego samopoczucia i zdrowia potrzebujemy czystego powietrza. Mimo to, ludzie zanieczyszczają je spalając śmieci w piecach grzewczych. Segregujmy śmieci i wkładajmy je do odpowiednich pojemników na odpady. Piece nie są na śmieci!
To fragment z broszury Fundacji Arka dotyczącej 3. edycji akcji Listy dla Ziemi. Listy napiszą dzieci i młodzież na specjalnym papierze listowym wykonanym z makulatury, który otrzymują od Fundacji Ekologicznej ARKA. Pisanie listów poprzedzą lekcje i akcje, które wyjaśnią w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak mogą zmieniać swoje przyzwyczajenia, aby chronić przyrodę i własne zdrowie. Dlatego uczniowie zanoszą swoje listy rodzicom i dziadkom. Dzięki temu idea działań ekologicznych łączy wiele osób.
W związku z powyższym Nadleśnictwo Poddębice zaprasza placówki oświatowe do udziału w akcji. Akcję można przeprowadzić samodzielnie lub we współpracy z nadleśnictwem. Wypełnione zgłoszenie należy przesłać do końca marca br. bezpośrednio do fundacji lub do nadleśnictwa.  
Pobierz materiały (pakiet edukacyjny, zgłoszenie, plakat, papier listowy)