Lista aktualności Lista aktualności

Dni Przyjaciół Lasu

Nawet 500 osób wzięło udział w lokalnych obchodach Dni Przyjaciół Lasu 2015 w Zduńskiej Woli.

Ogólnopolska akcja organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu, zrzeszające organizacje, stowarzyszenia i osoby fizyczne, którym bliskie jest dobro lasów i otaczającej nas przyrody. Lokalne obchody zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli wraz z 10 innymi jednostkami zrzeszonymi w Sieci Szkół i Przedszkoli w Zduńskiej Woli. Honorowy Patronat nad tegorocznymi obchodami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Spotkaliśmy się wszyscy 9 kwietnia w centrum Zduńskiej Woli by zamanifestować swoją wolę propagowania ochrony przyrody, ochrony lasów oraz właściwych zachowań ekologicznych. Dzieci odczytały prośbę do władz lokalnych o zwiększenie uwagi na problemy środowiskowe oraz zadeklarowały pomoc w ich rozwiązywaniu. Następnie w kolorowym i głośnym przemarszu ulicami miasta skandowano hasła ekologiczne. 

Happening zakończył się podziękowaniami dla uczestników oraz wyrażeniem nadziei, że hasła głoszone na plakatach pozostaną na długo w pamięci mieszkańców miasta.