Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Dziecka w Zduńskiej Woli

To był już XII Powiatowy Dzień Dziecka, na którym jednak leśnicy byli po raz pierwszy. Odbywał się on bowiem pod hasłem "Leśna przygoda".

Kilkanaście stoisk z zaprzyjaźnionych przedszkoli, gry i zabawy, występy artystyczne oraz dmuchańce to wszystko działo się przy Zespole Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli. Ciepłe posiłki, słodycze, przejażdżki konne czy zabawy z psami urozmaicały pobyt.

W zabawie udział wzięło ok. 400 dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół całego powiatu. Dzieciom towarzyszyli nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście. W zabawie udział wzięły również dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Głownie, przybyłe w ramach współpracy Zespołu Szkół z placówkami Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi.

Jedną z atrakcji była ścieżka edukacyjno – przyrodnicza „Leśna Przygoda", złożona z 7 osobnych stanowisk, na których należało wykonać szereg różnorodnych zadań związanych z tematyką lasu. Konieczne było wykazanie się wiedzą i umiejętnościami. Każde dziecko otrzymywało „Kartę zadań", na której zbierało znaczki. Po zaliczeniu zadań na wszystkich stanowiskach każde dziecko nagrodzone było upominkami. 

Cieszymy się, że tak miła okazja jak Dzień Dziecka była jednocześnie zabawą i sprawdzeniem umiejętności jej uczestników.