Lista aktualności Lista aktualności

Maratończyk jest wśród nas

Marek Długosz, podleśniczy w leśnictwie Biernacice, przebiegł właśnie 14. Cracovia Maraton.

Królewski dystans 42 km 195 m przebiegł on w czasie 4 godz. 57 min. 17 sek. zajmując tym samym 4244. miejsce w kategorii otwartej spośród ponad 6 tysięcy startujących. W kategorii biegnących leśników zajął on 16. miejsce. Jak sam twierdzi wynik jest całkiem przeciętny. Jednak przebiegnięcie tego dystansu wymaga dużego samozaparcia i, co dużo mówić, systematycznego treningu. Sam fakt dobiegnięcia do mety jest dużym przeżyciem i sukcesem.

Ile trzeba trenować aby przebiec maraton? Kolega Marek biega od roku! Dziennie przebiegnie od 5 do 20 km. Od razu nastawił się na duże dystanse. W zeszłym roku pokonał swój pierwszy maraton we Wrocławiu. Tegoroczny start w Krakowie jest jego drugim maratonem, w którym wystartował i który ukończył.

Co myśli człowiek w trakcie biegu? Podobno w połowie długości główną myślą jest "nigdy więcej", po ukończeniu szykuje się już do następnego startu. Co go pcha do takiego wysiłku? Chęć sprawdzenia siebie, udowodnienia, że potrafi. A potrafi. Marek przebiegł w tym roku już 3 półmaratony, w tym jeden crossowy (górski) oraz crossowy bieg na 10 km. Co dalej? Możliwe, że pobiegnie jeszcze w tym roku w dwóch maratonach.

Życzymy dalszych sukcesów i samozaparcia w spełnianiu marzeń.