Lista aktualności Lista aktualności

Nowe wsiedlenia w Poddębicach

Jesienią wiele się działo w naszym Ośrodku Hodowli Zwierzyny.

Trzy daniele, 300 kuropatw i 400 bażantów znalazło na naszym terenie nowy dom. Młoda łania i dwa byczki daniela już w sierpniu zadomowiły się w "napoleońskim" lesie. Bażanty, wymagające nieco bardziej otwartych terenów, zasiedliły pola i zagajniki okolic Nowej Wsi, Bałdrzychowa, Lipek, Ksawercina, Lipnicy, Niewiesza, Wylazłowa i Truskawca. Jedynie kuropatwy pozostaną przez zimę w wolierze. Wiosną, podobnie jak w tym roku, uzyskają wolność na okolicznych gruntach rolnych. Warto zaznaczyć, że w bieżącym roku obserwowano dorosłe ptaki tego gatunku z pisklętami. Takich obserwacji nie mieliśmy od wielu lat. Mamy nadzieję, że choć jeden z dorosłych pochodził w naszej hodowli. 

Do powyższego zestawienia doszły w ostatnich dniach dwa cielęta daniela. Młoda parka znalazła swój tymczasowy dom w zagrodzie. Po kilku tygodniach, gdy zapoznają się z nowym otoczeniem, zostaną wypuszczone na wolność. 

Kuropatwy i bażanty wsiedlane są w ramach ogólnopolskiego Programu wsiedlania zwierzyny drobnej. Więcej o programie prowadzonym w naszym nadleśnictwie czytaj tutaj.