Lista aktualności Lista aktualności

Październikowa edukacja

Mijający miesiąc obfitował w różnego rodzaju atrakcje.

Święto Drzewa, biegi przełajowe, udział w Hubertusie czy lekcje w sali edukacyjnej i w lesie to wszystko działo się z naszym udziałem. 

Kolejne, trzynaste Święto Drzewa, odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli. Sprzyjająca aura spowodowała, że wszystkie atrakcje odbyły się na dworze. Dzieci czytały drzewom wiersze i śpiewały piosenki a zaproszeni goście oceniali potrawy, specjalnie przygotowane na tę okazję. Smakowo wybijały się sałatki, ciasta i ciastka, które zwyciężyły w konkursie kulinarnym. Posadzono również drzewo, tym razem dąb szypułkowy, na pamiątkę tego święta.

Święto Drzewa obchodziliśmy również w sali edukacyjnej w Rodrysinie. Pięciolatki z przedszkola z ul. Przejazd w Poddębicach pojawiły się w sali w jesiennej aurze. Omawialiśmy dary jakie czerpiemy z lasu, czytaliśmy wiersz o drzewach, rozwiązywaliśmy zagadki w ogródku dydaktycznym. Wyjście do lasu pokrzyżował dość nagły atak zimy. Sypiący śnieg był dla nas prawdziwą niespodzianką. 

Po śniegu znowu nastała jesień. Pewnego ciepłego dnia w sali w Rodrysinie pojawiła się grupa uczniów klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Lutomiersku. Oj dawno się nie widzieliśmy. Nowa sala, nowy wystrój, nowa zagroda dla danieli, to wszystko posłużyło nam do zajęć. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że spacer po lesie zamienił się w grzybobranie. Pożytki jakie czerpiemy z lasu, zależności pomiędzy człowiekiem a środowiskiem, nasz wpływ na przyrodę był tematem naszego spotkania. Zajęcia zakończyliśmy grą Powiązania ukazującą nam sieć zależności pomiędzy wybranymi produktami a stanem lasów na kuli ziemskiej.

Byliśmy także na Hubertusie w Łęczycy, współtworzyliśmy biegi przełajowe w leśnictwie Kamionacz organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych we Warcie, tamże gościliśmy przedszkolaków z Warty. Działo się.