Lista aktualności Lista aktualności

Pomóżmy dzikim, leśnym zwierzętom przetrwać zimę

Pod takim hasłem uczniowie szkolnego Klubu Młodego Ekologa wraz z opiekunkami, Anetą Piontek i Martą Pałuszyńską, przy współpracy Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli, zorganizowali zimowe dokarmianie zwierząt.

Pojawili się w tym celu w leśniczówce Wilamów gdzie spotkali się z leśniczym Tomaszem Grafem i strażnikami leśnymi, Sławomirem Rybką i Dominikiem Twardowskim. Kolega Rybka występował w podwójnej roli, leśnika i myśliwego gdyż piastuje również funkcję łowczego Koła Łowieckiego Rogacz. Uczniowie przywieźli duże ilości żołędzi, kasztanów, orzechów oraz innych przysmaków, które z pewnością przydadzą się leśnym zwierzętom. A oto sprawozdanie młodych przyrodników ze spotkania:

"Warsztaty przyrodniczo-ekologiczne w leśniczówce w Wilamowie wieńczące akcję ph. ,,Pomóżmy dzikim, leśnym zwierzętom przetrwać zimę"
 
Uczniowie szkolnego Klubu Młodego Ekologa wraz z opiekunkami panią mgr Anetą Piontek i panią mgr Martą Pałuszyńską przy współpracy Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli zorganizowali akcję ph. ,,Pomóżmy dzikim, leśnym zwierzętom przetrwać zimę", która trwała od początku września do 17 października. Celem akcji była zbiórka kasztanów, żołędzi, orzechów i innych smakołyków dla leśnych zwierząt. Zebraną karmę nasi podopieczni w dniu 21 października przekazali do zaprzyjaźnionej leśniczówki w Wilamowie reprezentowaną przez leśniczego Leśnictwa Wilamów pana Tomasza Grafa i strażnika leśnego z Koła Łowieckiego ,,Rogacz" pana Sławomira Rybkę.  Panowie zaprosili uczniów na spacer po lesie połączony z elementami warsztatów przyrodniczo-ekologicznych umożliwiając podopiecznym własnoręcznie podsypywanie do paśników, podsypów przywiezionej karmy. Razem poszukiwaliśmy budek lęgowych i rozpoznawaliśmy odgłosy ptaków i rodzaje drzew. Na koniec naszego spotkania piekliśmy kiełbaski w ognisku i słuchaliśmy ciekawych opowieści przedstawianych przez pana Tomasza Grafa i pana Sławomira Rybkę na temat zachowania leśnych zwierząt i ich przystosowania się do środowiska, w którym żyją. Wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni i już snujemy plany na kolejne nasze spotkania w leśniczówce w Wilamowie.
Uczniowie szkolnego Klubu Młodego Ekologa.