Lista aktualności Lista aktualności

Zajęcia jesienią

Złota polska jesień sprzyja spacerom po lesie.

Przedłużająca sią piękna pogoda, przebarwiające liście, wszystko razem mieniące się złotem zachęcają do odwiedzin lasu. 

Odwiedziny to nie tylko indywidualne spacery to także, specjalnie umówione z leśnikiem, spotkania. Wrzesień, a w szczególności październik obfitowały w odwiedziny małych i nieco większych mieszkańców wsi i miast. 

Rozpoczęło się odwiedzinamy klasy trzeciej ze szkoły Podstawowej w Poddębicach. Poznawaliśmy rolę lasów oraz warstwy, które w tej klasie są omawiane. Następnie, zgodnie z już wieloletnią tradycją, Zespół Szkół Specjalnych w Warcie zorganizował na terenie leśnictwa Kamionacz biegi terenowe. Wzięli w nich udział przedstawiciele szkół z Warty, Cielec, Rossoszycy, Włynia, Ustkowa i Jeziorska. To się nazywa aktywne spędzanie czasu!

Kolejną akcją było Sprzątanie Świata. W tym roku pod hasłem #sprzątaMY. Ogólnopolska akcja pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wraz z małżonką przyniosła niestety obfity plon. Pochwalić należy uczniów ze szkół podstawowych w Kłódnej i w Poddębicach za aktywny w niej udział. Aktywnie w tę akcję włączyło się również Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz pracownicy i sympatycy firmy Provident w ramach własnego projektu "Tak Pomagam". Jeszcze raz dziękujemy! 

Kolejno odwiedzali nas także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zygrach (w naszym Punkcie edukacyjnym Zygry), uczniowie i przedszkolaki z Poddębic, Warty, a także przedszkolaki z Innej Bajki z Poddębic. Dość powiedzieć, że w przeciągu dziesięciu dni pojawiło się w naszych lasach ponad 300 osób w zorganizowanych grupach! O niektórych z powyższych odwiedzin można było przeczytać na naszym Facebooku. 

Nie można również zapomnieć o Święcie Drzewa w Zduńskiej Woli. Tym razem to my byliśmy gośćmi, podobnie jak wielu innych uczestników z Ekologicznej Sieci Szkół i Przedszkoli. 

Cieszymy się, że nasze akcje i zajęcia są atrakcyjne dla uczetników. Mamy nadzieję, na dalszą owocną współpracę i ... do zobaczenia zimą w lesie:)