Lista aktualności Lista aktualności

Zajęcia w szkołach i przedszkolu

Nowy, 2015, rok rozpoczęliśmy trzema spotkaniami, w których wzięły udział 102 osoby. Gościliśmy w poddębickich placówkach: liceum ogólnokształcącym oraz w przedszkolu i szkole podstawowej.

Młodsze dzieci (trzy i czterolatki) zaciekawione były głównie zwierzętami i tematyką zimową. Mówiliśmy o trudnym okresie dla zwierząt, jakim jest zima. O ułatwianiu zwierzętom dostępu do pokarmu, rodzaju dostarczanego pokarmu, czyli ogólnie o dokarmianiu. Pod koniec spotkania przedszkolaki, w dość oryginalny sposób, przedstawiły leśnika na rysunkach. 

Starsze dzieci (pierwsza klasa) omawiały przystosowania zwierząt do przetrwania zimy. O tym, że niektóre zwierzęta zasypiają i gromadzą tłuszcz na zimę, inne robią zapasy, a dla kolejnych zima to trudny okres, który muszą przetrwać zmieniając futro na cieplejsze. W obu spotkaniach przydatnym eksponatem był gronostaj, przykład zwierzęcia zmieniającego kolor futra. 

Spotkanie z klasą I i II liceum miało na celu przybliżenie młodzieży sposobów chroniących przyrodę. Była mowa o regulacjach prawnych powołujących poszczególne formy ochrony przyrody. Była mowa również o mniej lub bardziej formalnych sposobach na ochronę tego co jest cenne w naszym otoczeniu. Więcej informacji na stronie LO pod linkiem