Asset Publisher Asset Publisher

Najlepsi Strzelcy Dyrekcji

Sukcesy strażników leśnych z Poddębic

Z przyjemnością informujemy, iż drużyna strażników leśnych z naszego nadleśnictwa zajęła pierwsze miejsce w VI Strzeleckich Mistrzostwach Straży Leśnej o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi. Zawody odbyły się w dniu 24.10.2017 r. na strzelnicy w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie 35 strażników mierzyło się w dwóch konkurencjach strzelania statycznego z broni krótkiej.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym wśród strażników leśnych okazał się nasz kolega Sławomir Rybka. Na drugim stopniu podium stanął Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków, natomiast trzecie miejsce zajął Dominik Twardowski, również z naszego nadleśnictwa.

Tak dobre wyniki reprezentantów Poddębic pozwoliły na pewne objęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Na miejscu drugim uplasowało się Nadleśnictwo Radziwiłłów, natomiast na trzecim Nadleśnictwo Łąck.

Wbrew pozorom osiąganie dobrych i bardzo dobrych wyników w strzelectwie z broni krótkiej nie jest takie proste. Aby kilkukrotnie trafić w „10” znaczenie odgrywają najmniejsze detale. Do najważniejszych elementów należy zaliczyć pewny chwyt pistoletu. Obycie ze swoją jednostką broni także ma wpływ gdyż każda z nich jest inna. Do tego dochodzi dobór odpowiedniej amunicji oraz, chyba to co najważniejsze, spokój. Podczas prowadzenia strzelania jest tylko strzelec, jego broń i cel.

„W naszych planach szkoleniowych staramy się cały czas podnosić poziom trudności oraz zmieniać scenariusze ćwiczeń, aby nasi koledzy za każdym razem pewniej oraz  celniej trafiali do celu, a przede wszystkim bezpiecznie obchodzili się z bronią” – mówi instruktor strzelectwa Sławomir Rybka.