Wydarzenia Wydarzenia

Akcja #sadziMY

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i indywidualnie posadź drzewko!

Startujemy jednak z planowaną akcją #sadziMY. Z uwagi na aktualne warunki zdrowotne akcja przeprowadzona zostanie w symbolicznym (na razie) wymiarze. Główna część akcji społecznego sadzenia lasu została przeniesiona na jesień.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Już jutro, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie zasad Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/bez-kategorii/dekalog-bezpiecznego-zachowania-podczas-epidemii-koronawirusa/

W tym celu w dniu jutrzejszym (24.04) do wyczerpania zapasów rozdawać będziemy 100 sadzonek świeka.

W celu zachowania bezpiecznych zasad każda zainteresowana osoba proszona jest o telefoniczne zgłoszenie chęci udziału pod nr telefonu 795 131 426. Każda przybyła osoba proszona jest o posiadanie maseczki i rękawiczek oraz (jeżeli zajdzie taka konieczność) zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób.