Lista aktualności Lista aktualności

Budujemy nową siedzibę

Teren leśny w Rodrysinie stanie się niebawem placem budowy. W pobliżu wieży przeciwpożarowej rozpocznie się budowa nowej siedziby Nadleśnictwa Poddębice.

W dniu 14 maja br. w biurze naszego nadleśnictwa miało miejsce ważne dla nas wydarzenie. Podpisano umowę na budowę jednej z najważniejszych inwestycji nadleśnictwa, budowę jego siedziby. Wykonawcą będzie firma Inenergia Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Inowrocławiu. Zgodnie z harmonogramem, pierwsza łopata wbita zostanie jeszcze w maju br. Zakończenie prac planowane jest na 30 listopada 2016 roku.

Nowy budynek nadleśnictwa to dwukondygnacyjna nowoczesna bryła w kształcie litery L. Cegła klinkierowa w naturalnych odcieniach, kamień naturalny oraz zieleń elewacji nawiązują do leśnego otoczenia oraz charakteru naszej pracy. Jednocześnie szklane patio oraz grafitowy dach to rozwiązania znane z najnowszych architektonicznych aranżacji.  Przewidywana powierzchnia użytkowa wyniesie  1185 m2, a powierzchnia całkowita obu poziomów 1687 m2. Budynek przewiduje dużą salę konferencyjną, salę edukacyjną, powierzchnie biurowe, garaże i magazyny niezbędne do działalności nadleśnictwa.

Na realizację tak dużej inwestycji nadleśnictwo nie posiada własnych środków. Nie byłaby ona możliwa gdyby nie pomoc ze środków Funduszu Leśnego. Wszyscy oczekujemy sprawnej realizacji budowy aby jak najszybciej rozpocząć pracę w nowych murach Nadleśnictwa Poddębice.