Lista aktualności Lista aktualności

Wilk w okolicy Poddębic

"Dziki pies" znowu pojawił się w naszych okolicach.

Po kilku tegorocznych wiosennych obserwacjach pod Rossoszycą (jednego lub więcej osobników), naszego zeszłorocznego zdjęcia spod Szadku, mamy teraz kolejny dowód na regularne odwiedzanie przez wilki naszych lasów.
 

Tym razem dowód ten pochodzi z lasu pomiędzy Poddębicami a Uniejowem, z terenu leśnictwa Napoleonów. Wielkość zwierzęcia, a właściwie wysokość, można w łatwy sposób porównać zestawiając zdjęcie wilka z łanią daniela, która widnieje na kolejnym zdjęciu.
Ciekawostką są również godziny zrobienia zdjęć. Wilk najprawdopodobniej nie zostawił po sobie żadnych śladów, żadnego zapachu, skoro po 2 godzinach pasły się w tym miejscu daniele.
Ciekawi jesteśmy czy ten pies, który był w tym samym miejscu 3 dni wcześniej, zostawił po sobie jakiś ślad? Ma obrożę, czyli też właściciela. Przypominamy, z psem do lasu tylko na smyczy!

Jeszcze jedna ważna kwestia. Daniele czy sarny łączą się w większe stada gdy w lesie występują duże drapieżniki. Schodzą często na skraj lasu, są bardziej czujne i ostrożne. Ta ostrożność zawodzi je jednak na drogach. Gdy jedno zwierzę w stadzie przebiega drogę inne robią to samo. Często nie patrząc na nadjeżdżające pojazdy. Także prosimy kierowców o zdjęcie nogi z gazu jadąc przez las! A szczególnie ten las z ograniczeniem do 70 km/h.