Lista aktualności Lista aktualności

Poprawiamy bezpieczeństwo

Ustawiono nowe tablice k. Poddębic

Nadleśnictwo Poddębice informuje, że ustawiono nowe tablice informujące o dzikich zwierzętach na drodze. Oraz o ograniczeniu prędkości.

Tablice pojawiły się w trzech miejscach:

  • na drodze krajowej nr 72 na odcinku Poddębice-Uniejów, na początku lasu, przy siedzibie nadleśnictwa w Rodrysinie, czyli od wschodu kompleksu leśnego,
  • w okolicy Niewiesza, czyli od zachodniej strony lasu, od strony Uniejowa, na tej samej drodze,
  • za miejscowością Truskawiec, przy drodze wojewódzkiej nr 703 prowadzącej do Poddębic, od południowej strony miasta.

Tablice informują o możliwości spotkania dzikiego zwierzęcia na drodze. Przypominają też, że na odcinku ok. 6 km od Pragi do Niewiesza obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Z zasady mają poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Do tej pory w okolicy Poddębic stały dwie tablice. Wymagały one już naprawy. Ponadto kierowcy przestali zwracać na nie uwagę. Nadleśnictwo zmieniło więc wygląd tablic, ich wysokość oraz lokalizację. Jeśli choć raz zadziałają, było warto.

Wymiana tablic to tylko jedno z działań, które nadleśnictwo podjęło w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze. W 2019 roku wprowadzono ograniczenie prędkości do 70 km/h na drodze krajowej nr 72 na odcinku Poddębice - Uniejów. Ponadto wzdłuż tej drogi regulanie wycina się krzewy na odległość 30 m od drogi. Kierowcy mają możliwość wcześniejszego zobaczenia zwierząt. Podobnie zwierzęta, mogą wcześniej zareagować. Pisaliśmy o tym tutaj https://poddebice.lodz.lasy.gov.pl/aktualnosci/wolniej-znaczy-ostrozniej

Liczymy, ze wszystkie działałania przyczyniają się do bezpiecznego przejazdu przez lasy. Jednocześnie poprawiają bezpieczeństwo zwierząt wolnożyjących.