Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Zapraszamy do naszych obiektów edukacyjnych.

W związku z dużym zainteresowaniem szkół w kwestii udziału w zajęciach nadleśnictwo stale poszerza swą ofertę edukacyjną. W wyniku tych działań powstały:

  • Sala edukacyjna Rodrysin wraz z pobliskimi tablicami o tematyce łowieckiej oraz zadaszoną wiatą na ok. 100 osób z miejscem na ognisko. W 2013 roku stworzyliśmy w pobliżu leśniczówki ogródek dydaktyczny złożony z 13 przyrządów. 

  • Ścieżka przyrodnicza Gostków. Ścieżka złożona z 13 tablic, długości ok. 2 km, czas przejścia ok. 1,5 h, z zadaszoną wiatą z miejscem na ognisko w pobliżu szkółki leśnej.

  • Ścieżka przyrodnicza Jamno przebiegająca także przez rezerwat o tej samej nazwie w pobliżu Szadku. Zaplanowano trzy trasy przemarszu o długości: 3, 5 i 7,5 km. Rozmieszczono tu 14 tablic opisujących różnorodne zagadnienia leśne. Wzdłuż trasy podziwiać można jodły, jedne z najokazalszych w województwie. Również tutaj po wędrówce odpocząć można pod wiatą.

  • Punkty edukacyjne Mianów i Zygry ("zielone klasy") przy leśniczówkach o tych samych nazwach to miejsca, w których ustawiono tablice o zróżnicowanej tematyce.

    W celu uatrakcyjnienia zajęć sala edukacyjna dysponuje sprzętem audiowizualnym, materiałami dydaktycznymi (m.in.: mikroskopy, lornetki, pudełka do chwytania owadów, tablice tematyczne) oraz biblioteczką. Znaleźć tu można przewodniki terenowe, pozycje albumowe jak również zeszyty ćwiczeń, które wykorzystuje się do samodzielnych prac uczestników zajęć.

 

W celach turystycznych zapraszamy również do odwiedzenia zabytków spoza terenów LP. Krótki przewodnik znajduje się tutaj